مشخصات درب پلاستیکی مغناطیسی و ویژگی های آن ✔️

[rank_math_breadcrumb]
مشخصات درب پلاستیکی مغناطیسی چیست و چرا خیلی مهم هستند؟

در این مقاله قصد داریم در سایت در پلاست، به بررسی مشخصات درب پلاستیکی مغناطیسی بپردازیم. تقریبا سه روز بود که از فصل زمستان گذشته بود و فروشگاه من که در حاشیه خیابان و محیط باز قرار داشت، تحت تاثیر هوای سر این فصل قرار گرفته بود. هم کارکنان و هم مشتریان فروشگاه به شدت از این موضوع آزاردهنده بودند؛ حتی بسیاری از مشتریان فروشگاه را به دلیل هوای سرد، از دست می دادیم؛ تا این که با پرده پلاستیکی آهنربایی آشنا شدم و توانستم این مشکل بزرگ را رفع کنم. هیچ وقت فکر نمی کردم که نبود یک پرده، بتواند موجب کاهش مشتری در کسب و کار من شود.

از زمانی که یادمان می آید، انسان همیشه در تلاش بوده است تا با اختراع حتی کوچک ترین چیز ها، زندگی خود را به سهولت ببخشند. در تاریخ بشریت همیشه با ترکیب دو یا چند چیز، نوآوری های جدید به وجود آمده است؛ این مورد درباره پرده مغناطیسی هم صدق می کند. درب پلاستیکی مغناطیسی  تقریبا بعد از پرده های توری مگنتیک بود که تولید شد. این نوآوری توانست از ترکیب دو عنصر پرده و درب به وجود بیاید.

پرده پلاستیکی آهنربایی توانست در فصول سرما، بسیار برای کارکنان و مغازه های حاشیه خیابان ها کارآمد باشد. البته دقت داشته باشید که دیده شده است این نوع  پرده مگنتیک، در بعضی از منازل هم استفاده شده است؛ البته بیشتر منازلی که دارای حیاط و محیط های باز هستند. در ادامه بیشتر به مشخصات درب پلاستیکی مغناطیسی می پردازیم؛ همراه ما باشید.

مشخصات درب پلاستیکی مغناطیسی

درب پلاستیکی مغناطیسی چیست؟

 

در بخش قبلی دانستید که پرده پلاستیکی مغناطیسی  چیست؛ همچنین دانستید که این نوع پرده، بیشتر در فصول سرما استفاده می شود؛ حال اجازه دهید قبل از این که به مشخصات درب پلاستیکی مغناطیسی بپردازیم، مقداری چیستی و کارکرد آن را مورد بررسی قرار دهیم. در اول مقاله هم گفتیم که پرده های پلاستیکی، در واقع از ترکیب دو ایده درب و پرده به وجود آمده اند؛ یعنی می توان گفت که کارکرد هر دو را دارند. حتما از خود می پرسید که چطور یک پرده می تواند مانند یک درب باشد.

اگر دقت کنید این نوع پرده، خاصیت مغناطیسی بودن را دارد؛ به این معنا که در دو طرف این پرده آهنربا هایی وجود دارند که با رد شدن شما از پرده مانند یک درب دو طرفه باز می شوند و بعد از عبور شما، آن دو طرف با استفاده از همان آهنربا ها به یکدیگر مجدد متصل می شوند. کارکرد پرده پلاستیکی آهنربایی در فصل زمستان، به دلیل مشمایی بودن آن است.

این نوع پرده همان طور که از نامش هم پیدا است، دارای مشما می باشد. مشمایی که در این نوع پرده یا به نوعی درب قرار گرفته است، با جنس ضخیمی که دارد جلوی ورود هوای سرد را به محیط شما می گیرد؛ لذا جلوگیری از ورود سرما، می تواند یکی از مشخصات پرده پلاستیکی مغناطیسی به حساب بیاید. درب پلاستیکی مگنتیک در فصول پاییز و زمستان استفاده می شود؛ زیرا در این فصول، هوا بسیار سرد می باشد.

 

مشخصات درب پلاستیکی مغناطیسی

 

تا به این جای کار به طور کامل دانستید که درب پلاستیکی مگنتیک چیست؛ همچنین در بخش قبلی دانستید که استفاده از این نوع پرده در فصول پاییز و زمستان، یکی از مشخصات درب پلاستیکی مغناطیسی محسوب می شود؛ اما مشخصات پرده پلاستیکی آهنربایی فقط در همین موارد خلاصه نمی شود. در ادامه ما قصد داریم تا به چند مشخصه و کارکرد عالی این نوع پرده بپردازیم.

مشخصات درب پلاستیکی مغناطیسی چیست؟

تسویه هوا

 

در بخش های قبلی دانستید که پرده پلاستیکی آهنربایی، به دلیل این که دارای مشما های بسیار سنگین و ضخیمی که می باشد، جلوی ورود هوای سرد را می گیرد؛ اما این مشخصه به این معنا نیست که هوا اصلا از آن رد و بدل نمی شود. از پرده های پلاستیکی، معمولا برای محیط های شغلی استفاده می شود، که در حاشیه خیابان و محیط های باز قرار دارند؛ لذا شما چه بخواهید و چه نخواهید، باز هم با عبور از پرده، مقداری هوای مورد لازم از آن رد و بدل خواهد شد؛ زیرا این می توانید بسیار برای معتدل کردن هوا عالی باشد.

جنس خوبه پلاستیک

 

فکر کنم تا به این جای کار به طور کامل دانستید که این نوع پرده، از خاصیت پلاستیکی برخوردار می باشد. یکی دیگر از مشخصات درب پلاستیکی مغناطیسی جنس عالی مشمای آن می باشد. همان طور که بار ها هم گفتیم، این نوع درب با استفاده از پلاستیک های خود، جلوی ورود سرما را از بیرون می گیرد؛ اما اگر نوع پلاستیک های این نوع پرده از جنس نازکی برخوردار باشد، آیا می تواند جلوی سرما را بگیرد؟

طبیعتا جواب ما در برابر این سوال خیر است؛ زیرا مشما هایی که در پرده های پلاستیکی آهنربایی استفاده می شوند، مشما های بسیار مخصوصی هستند. پلاستیک این نوع پرده ها، از جنس بسیار سنگین و ضخیمی برخوردار می باشد، به طوری که به همین راحتی ها سرما از آن عبور نخواهد کرد.

 

مقاوم در برابر آسیب های بیرونی

 

یکی دیگر از مشخصات درب پلاستیکی مغناطیسی مقاوت بر برابر آسیب های بیرونی می باشد. اکثر پرده ها، با استفاده از اندک نیرویی که به آن ها وارد می شود، آسیب می بینند؛ دلیل این موضوع جنس پارچه ای و نازک بودن آن ها است. به طور مثال پرده های توری آهنربایی به دلیل جنس توری حشرات که دارند، در برابر آسیب های بیرونی، خیلی مقاوم نیستند.

در مقابل پرده های پلاستیکی آهنربایی به دلیل مشما های ضخیم و عالی که دارند، در برابر آسیب های بیرونی مقاوم هستند؛ منظور از آسیب های بیرونی، وزش باد های شدید و بارش های سنگین مانند تگرگ می باشد. یکی از دلایل استفاده از این نوع پرده در فصول پاییز و زمستان، همین مقاوت آن در برابر آسیب های بیرونی است؛ چرا که در فصول پاییز و زمستان بارش های زیادی را طبیعتا شاهد خواهیم بود و همچنین این نوع پرده، در معرض آن ها هستند.

مشخصات درب پلاستیکی مغناطیسی چرا مهم هستند؟

آهنربا های مخصوص

 

از دیگر مشخصات درب پلاستیکی مغناطیسی می تواند به آهنربا های مخصوص آن اشاره کرد. همان طور که بار ها در این مقاله ذکر کردیم، این نوع پرده، دارای خاصیت مگنتیک می باشد؛ اما آهنربا هایی که در این نوع پرده پلاستیکی استفاده شده اند، مانند آهنربا های معمولی نیستند. آهنربا های به کار رفته در این نوع پرده، بسیار مخصوص می باشند به طوری که به راحتی از پلاستیک جدا نمی شوند و خاصیت خود را برای اتصال به هم دیگر همیشه حفظ می کنند.

 

سخن نهایی درباره پرده پلاستیکی مغناطیسی

 

اگر شما هم دارای محیط کسب و کاری هستید که در حاشیه خیابان می باشد و در معرض هوای سرد است، پیشنهاد ما به شما استفاده از درب پلاستیکی مگنتیک می باشد. در این مقاله به بررسی مشخصات درب پلاستیکی مغناطیسی پرداختیم؛ امیدواریم از این مقاله بهره کافی را برده باشید.

5/5 - (1 امتیاز)