پرده پلاستیکی مغناطیسی و مشاوره قبل از خرید پلاستیک آهنربایی ✔️

[rank_math_breadcrumb]
انواع پرده پلاستیکی مغناطیسی

در این مقاله در پلاست قصد دارد به مهم ترین نکات خرید پرده پلاستیکی مغناطیسی  و پرده آهنربایی اشاره کند. همان طور که می دانید در طول تاریخ بشر، نوآوری های بسیار زیادی ایجاد شده است؛ هر نوآوری بر پایه یک ایده شکل گرفته است و هر ایده به وجود آمده توسط نیاز مردم می باشد. به طور کلی همواره نیاز در جامعه و در زندگی مردم دیده می شود و بنا بر همین دلیل، ما همیشه شاهد نوآوری های جدید خواهیم بود.

انسان همواره در تلاش بوده است تا در تمام زمینه ها، زندگی خود را به سهولت ببخشد. همان طور که می دانید، در هر منزل یا محیط کاری، درب یا پرده های زیادی وجود دارد. در این روز ها بشر توانسته است با درک نیاز مردم و ترکیب ایده درب و پرده، نوآوری به وجود بیاورد؛ این نوآوری چیزی جز درب پلاستیکی آهنربایی یا مگنتیک نیست.

همان طور که می دانید در سال های اخیر پرده هایی، با عنوان پرده توری مغناطیسی هم ایجاد شده اند؛ پرده های توری بیشتر کارکرد آن ها، در منزل بود؛ اما پرده پلاستیکی مغناطیسی و پلاستیکی آهنربایی بیشتر در محیط های آزاد استفاده می شود. از این نوع پرده، به عنوان درب پلاستیکی مگنتیک هم یاد می شود. پرده پلاستیکی مغناطیسی بیشتر در فصول پاییز و زمستان خریدار دارد. اگر شما هم می خواهید اقدام به خرید این نوع پرده پلاستیکی کنید، با در پلاست همراه باشید.

 

پرده پلاستیکی مغناطیسی چیست؟

در بخش قبلی آشنایی جزئی با پرده پلاستیکی مغناطیسی پیدا کردید؛ حال بهتر است مقداری بیشتر به کارکرد های این پرده بپردازیم. همان طور که در اول مقاله ذکر کردیم، پرده پلاستیکی آهنربایی، ایده ای ترکیب شده از درب و پرده می باشد. در واقع می توان گفت پرده های مشمایی، دومین نوع پرده بودند که در قالب آهنربایی ایجاد شدند.

خرید پرده پلاستیکی مغناطیسی

اولین نوع پرده ای که در قالب مگنتیک ایجاد شد، پرده های توری بودند؛ اما بعد از آن ها، پرده پلاستیکی مغناطیسی ایجاد شد. به طور کلی مگنتیک بودن یک پرده به معنای مغناطیسی بودن آن است. کارکرد پرده پلاستیکی آهنربایی به این صورت است که اگر شخصی از آن عبور کند، پرده به صورت خودکار مانند یک درب بسته می شود.

به طور کلی از پرده های پلاستیکی مغناطیسی، در فصول پاییز و زمستان استفاده می شود؛ همان طور که می دانید در این دو فصل، هوا به شدت سرد می باشد؛ از جهتی بعضی محیط های کاری که در فضای آزاد وجود دارند، تمایل به حفظ هوای محیط خود دارند. پرده پلاستیکی مغناطیسی دقیقا برای برطرف کردن همین اهداف ایجاد شده است. همان طور که از اسم این نوع پرده پیداست، از جنس پلاستیک های ضخیم می باشد؛ همین عامل باعث می شود تا هوای سر از بیرون به محیط شما وارد نشود.

تفاوت های پرده پلاستیکی مغناطیسی با پرده توری

 

در بخش قبلی به طور کامل با کارکرد های پرده پلاستیکی مغناطیسی آشنا شدید؛ همچنین دانستید که این نوع پرده، از ورود هوای سرد به محیط های سرپوشیده جلوگیری می کند و توری حشرات هستند. اما تفاوت های پرده پلاستیک آهنربایی با پرده توری در چیست؟

مهم ترین تفاوت میان این دو پرده، در اسم آن ها پیداست؛ پرده های پلاستیکی آهنربایی همان طور که می دانید از جنس مشما می باشند؛ اما پرده های توری، جنس اصلی آن ها از تور است. پرده های توری اصلا کارکرد پرده های پلاستیکی مگنتیک را ندارد؛ به این دلیل که پرده های توری نمی توانند مانع ورود هوای سرد به محیط شوند. همچنین جنس پرده پلاستیکی مغناطیسی بسیار ضخیم تر از پرده های توری می باشد.

 

قبل از خرید پرده پلاستیکی مغناطیسی به چه نکاتی باید دقت کنیم؟

تا به این جای کار به طور کامل با کارکرد های پرده پلاستیکی مگنتیک آشنا شدید؛ همچنین دانستید که این نوع پرده، چه تفاوتی با پرده های توری دارد؛ حال قبل از خرید پرده پلاستیکی مغناطیسی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟ آیا مانند تمامی پرده های عادی، باید فقط به جنس آن توجه کنیم؟

به طور کلی در هنگام خرید پرده مشمایی مغناطیسی یک سری نکات وجود دارد، که شما مستلزم رعایت آن ها هستید؛ در واقع برای خرید هر نوع پرده پلاستیکی آهنربایی، شما باید به این نکات دقت کنید. چنانچه در هنگام خرید به این نکات دقت نکنید، نمی توانید خریدی موفق و باکیفیت داشته باشید؛ لذا در ادامه حتما همراه ما باشید.

پرده پلاستیکی مغناطیسی ارزان

اولین و مهم ترین کاری که قبل از خرید پرده پلاستیکی مغناطیسی باید انجام دهید، اندازه گیری محل نصب پرده می باشد؛ طبیعتا برای خرید هر نوع پرده ای، اول باید اندازه محل نصب پرده مشخص شود؛ اگر چنین اتفاقی نیفتد، خرید شما کاملا بیهوده می ماند. معمولا پرده های پلاستیکی آهنربایی، در منطقه ورودی هر محیطی نصب می شوند؛ لذا اگر قرار است پرده پلاستیکی را برای محیط کاری خود خریداری کنید، حتما از قبل اقدام به اندازه گیری ورودی محیط کاری خود کنید.

دومین نکته ای که برای خرید پرده پلاستیکی باید رعایت شود، جنس پرده می باشد. به طور کلی از آن جایی که هدف اصلی پرده پلاستیکی مگنتیک، جلوگیری از ورود سرما به محیط می باشد، باید مشمای آن هم از جنس ضخیمی برخوردار باشد؛ چنانچه چنین موردی رعایت نشود، خرید پرده کارکردی نخواهد داشت.

 

آموزش نصب پرده پلاستیکی مغناطیسی

در بخش قبلی با مهم ترین نکات خرید پرده پلاستیکی مغناطیسی آشنا شدید؛ حال مهم ترین اقدامی که شما باید بعد از خرید پرده انجام دهید، نصب آن می باشد. به طور کلی نصب پرده، همیشه با چالش هایی رو به رو بوده است و از دشوار ترین کار ها به حساب می آمده؛ اما نصب پرده پلاستیکی آهنربایی اصلا کار سختی نیست و به دست آوردن لوازم جانبی آن کار سختی به نظر نمی آید.

دقت داشته باشید هر میزان اندازه پرده پلاستیکی آهنربایی شما دقیق تر باشد، نصب آن هم آسان تر است؛ لذا به طور بسیار دقیق این کار را انجام دهید. بعداز خریداری پرده پلاستیکی مگنتیک، باید محیط نصب پرده را، از هرگونه آلودگی پاک کنید. حال وارد مراحل اصلی نصب پرده پلاستیکی می شویم؛ اولین کاری که باید انجام دهید، پهن کردن پرده بر روی زمین و متصل کردن هر دو طرف می باشد؛ این کار باعث می شود تا بعد نصب پرده، با بالا و پایین بودن دو طرف آن مواجه نشوید.

در هنگام فروش پرده پلاستیکی مغناطیسی یک نوع چسب دوطرفه بسیار عالی هم به شما داده می شود؛ در مرحله بعد باید از این نوع چسب، برای متصل کردن پرده پلاستیکی مگنتیک به چارچوب مدنظر استفاده کنید. به سادگی و با راحتی هر چه تمام تر، شما توانستید پرده مشمایی خود را نصب کنید.

 

آیا با استفاده از پرده پلاستیکی آهنربایی هوا تسویه می شود؟

 

در بخش قبلی، توانستید به راحتی هر چه تمام تر، اقدام به نصب پرده پلاستیکی مغناطیسی خود کنید؛ حال سوالی که در این بین وجود دارد، این است که آیا این نوع پرده، موجب تسویه هوا هم می شود یا خیر؟ همان طور که می دانید پرده های توری مغناطیسی، راهی برای استفاده از هوای تازه و در امان ماندن از حشرات موزی بودند؛ اما همان طور که ذکر کردیم، اصلی ترین هدف استفاده از پرده پلاستیکی مگنتیک، جلوگیری از سرمای هوا می باشد.

به طور کلی جنس مشمای این نوع پرده به قدری ضخیم است که گذر هوا از آن امکان پذیر نمی باشد؛ لذا نمی توان از پرده پلاستیکی آهنربایی، انتظار تسویه هوا را داشت؛ در واقع هر میزان این نوع پرده بیشتر جلوی ورود هوا را بگیرد، یعنی از جنس بهتری برخوردار است.

بهترین پرده پلاستیکی مغناطیسی

 

میزان آسیب پذیری پرده پلاستیکی مغناطیسی

تا به این جای کار به طور کامل از کارکرد ها و مزایای پرده پلاستیکی مگنتیک مطلع شدید؛ حال بهتر است مقداری به کیفیت و میزان آسیب پذیری این نوع پرده بپردازیم. به طور کلی پرده های توری مغناطیسی تا حدی ضخیم و با کیفیت هستند که آسیب رساندن به آن ها، از دست نیروی انسانی بر نمی آید. وقتی شخصی از پرده پلاستیکی مغناطیسی عبور کند، بدون هیچ گونه وارد شدن آسیبی، پرده به طور خودکار و مانند درب بسته می شود.

همان طور که می دانید این نوع پرده مگنتیک، در محیط های باز نصب می شود؛ لذا هر لحظه امکان دارد با عوامل هوایی و محیطی زیادی نظیر وزش باد شدید و بارش قرار گیرد. حال بهتر است بدانید که پرده پلاستیک آهنربایی، در برابر عوامل طبیعی هوایی، آسیب پذیر نمی باشد؛ به طوری که هیچ گونه وزش بادی، نمی تواند باعث وارد کردن آسیب به پرده پلاستیکی شود.

 

سخن نهایی درباره پرده پلاستیکی مغناطیسی

 

بعضی از کسب و کار ها، علاوه بر این که در محیط باز فعالیت دارند، در فصول سرما هم نیز به فعالیت خود ادامه می دهند؛ استفاده از پرده پلاستیکی آهنربایی برای این نوع کسب و کار ها بسیار می تواند مفید باشد. همچنین این نوع پرده مگنتیک می تواند برای منازل هم استفاده شود. در این مقاله به طور کامل پرده 100% پلاستیکی  مغناطیسی را مورد بررسی قرار دادیم؛ امیدواریم این مقاله به شما کمک کافی را کرده باشد.

3/5 - (4 امتیاز)