ویژگی های پرده توری آهنربایی چیست و چه کارکردی دارند؟

[rank_math_breadcrumb]
ویژگی های پرده توری آهنربایی را بشناسید

در این مقاله قصد داریم به ویژگی های پرده توری آهنربایی بپردازیم. به طور معمول در تاریخ بشریت همیشه سعی در تولید امکاناتی بوده است که بتوانند باعث سهولت زندگی شوند. یکی از ویژگی های هر منزلی که همیشه در آن نوآوری وجود داشته، پرده های هر منزل بوده است. در این روز ها با استفاده از ایده پردازی های مختلف، در های متمایزی ایجاد شده اند که سهولت در زندگی هر انسانی، هدف تولید آن ها بوده است.

انسان ها همواره در طول فصولی مانند تابستان، هم در کنار گرما درگیر حشرات هم بوده اند. به طور معمول حشرات ریزی که در تابستان ها بیشتر وجود دارند، از هر راهی می توانند وارد منزل شما شوند؛ در مقابل هر انسانی تمایل دارد تا در های منزل خود را برای تسویه هوا باز بگذارد؛ اما چگونه می شود در منازل و در فصل تابستان، هم در باز گذاشت و هم از شر حشرات مختلف در امان ماند؟

در این روز ها در هایی به صورت آهنربایی ایجاد شده اند که به شما کمک می کنند، در های منزل خود را بدون مزاحمت هیچ گونه حشره ای باز بگذارید. پرده مغناطیسی که در ادامه قصد داریم به شما معرفی کنیم، دارای جنس توری می باشند و هیچ گونه حشره ای نمی تواند از آن ها گذر کند. در پلاست قصد دارد در ادامه به ویژگی های پرده توری آهنربایی بپردازد؛ همراه ما باشید.

ویژگی های پرده توری آهنربایی چیست؟
ویژگی های پرده توری آهنربایی و یک پرده نصب شده

پرده توری آهنربایی چیست؟

 

در اول این مقاله، مقداری با ویژگی های پرده توری آهنربایی آشنا شدید و همچنین دانستید که پرده های توری به چه دلایلی مورد استفاده قرار می گیرند؛ پرده های توری در واقع به نوعی طراحی شده اند که می توانند به عنوان یک در برای شما کارکرد داشته باشند. اما شاید از خود بپرسید که چگونه یک پرده در قالب یک در ظاهر شده است؟

درب توری مغناطیسی و درب توری مگنتیک همان طور که از نامش هم پیداست، دارای تعدادی آهنربا می باشد؛ با استفاده از این آهنربا ها هر زمانی که فردی اقدام به عبور از پرده کند، پرده به صورت یک در اتوماتیک عمل می کند و به صورت خودکار بسته می شود؛ در واقع این یکی از اصلی ترین ویژگی های پرده توری آهنربایی می باشد.

از پرده های توری معمولا این روز ها در فصول بهار و تابستان استفاده می شود؛ زیرا در این فصول شاهد حجم انبوهی از حشرات هستیم و استفاده از پرده توری، باعث می شود تا مانعی برای ورود این موجودات به منزل وجود داشته باشد. معمولا منزل هایی که دارای درب های چارچوب شکل می باشند، از این پرده های توری آهنربایی استفاده می کنند.

 

مهم ترین ویژگی های پرده توری آهنربایی در پلاست

 

در بخش قبلی به طور جزئی با کارکرد ها و ویژگی های پرده توری آهنربایی آشنا شدید. به طوری کلی در این روز ها پرده های زیادی در قالب خاصیت آهنربایی ایجاد شده اند؛ هر کدام از این پرده ها دارای یک سری ویژگی ها و مزیت ها هستند و همینطور نوع دیگری از این پرده های آهنربایی با نام پلاستیک مغناطیسی وجود دارند. در ادامه این مقاله قصد داریم به بهترین و مهم ترین ویژگی های پرده های توری مگنتیک بپردازیم.

 

نصب آسان و سریع پرده های توری

 

نصب آسان و سریع جزو مهم ترین ویژگی های پرده توری آهنربایی می باشد. حتما شما هم برای تعداد دفعات زیادی، اقدام به نصب پرده کرده اید؛ همان طور که می دانید به طور کلی نصب پرده کار سختی می باشد؛ ولی این مورد درباره پرده های توری آهنربایی صدق نمی کند. نصب پرده های توری مغناطیسی هیچ زحمتی زیادی را در پیش نخواهد داشت.

زمانی که اقدام به نصب پرده های توری مگنتیک می کنید، نیاز به هیچ وسیله اضافی ندارید؛ فقط کافی است این پرده توری را خریداری کنید و مقداری زمان صرف نصب آن کنید؛ به طور کلی می توانیم بگوییم که نگرانی را بابت این موضوع نداشته باشید.

انواع و ویژگی های پرده توری آهنربایی
ویژگی های پرده توری آهنربایی. بین آهنربا های پرده توری

عبور هوا از پرده های توری آهنربایی

 

عبور هوا یکی دیگر از ویژگی های پرده توری آهنربایی می باشد. پرده های توری مگنتیک همان طور که از نام آن ها پیداست، با استفاده از تور های مخصوصی ایجاد شده اند؛ همین امر باعث می شود تا هیچ مانعی برای عبور هوا وجود نداشته باشد. همان طور که می دانید پرده هایی که از جنس پارچه یا مشما هستند، به دلیل جنسی که دارند مانع ورود هوا می شوند.

در واقع این روز ها یکی از دلایل اصلی استفاده از پرده های توری آهنربایی، همین عبور هوا می باشد؛ زیرا این ویژگی باعث می شود تا هوای منزل تسویه شود؛ همچنین این ویژگی بهانه ای شده است تا از پرده های توری مگنتیک در فصول بهار و تابستان زیاد استفاده شود.

 

نقش و نگار زیبای پرده های توری

 

طراحی زیبا و نقش و نگار مناسب پرده های مگنتیک، یکی دیگر از ویژگی های پرده توری آهنربایی می باشد. به طور کلی پرده جزو اجزایی از منزل می باشد که به طور مستقیم، بر روی زیبایی منزل تاثیر گذار است؛ پرده های توری با طراحی مناسبی که دارند می توانند جلوه زیبایی به منزل شما ببخشند. پرده های توری در پلاست با رنگ های مختلفی به فروش می رسند.

 

پرده های توری مانع ورود حشرات ریز

 

عبور نکردن حشرات مختلف از پرده های توری، جزو مهم ترین و بهترین ویژگی ها پرده توری آهنربایی می باشد. می توان گفت مهم ترین دلیل خریداری پرده های توری، همین عبور نکردن حشرات از آن ها است و همین باعث شده تا بع توری حشرات مشهور شوند. پرده های توری به دلیل جنسی که دارند، به هیچ نحوی حشرات از آن ها نمی توانند عبور کنند. شما می توانید با خریداری پرده های توری مگنتیک، هم از هوای تازه در منزل خود لذت ببرید و هم از آزار و اذیت حشرات در امان باشید.

 

استقامت پرده توری در هنگام وزش باد

 

یکی دیگر از مهم ترین ویژگی های پرده توری آهنربایی استقامت آن در برابر وزش باد می باشد. پرده ها یا همان درب های توری، به طور مستقیم در مقابل وزش بادی قرار دارند. همان طور که در بخش های قبلی هم به آن اشاره کردیم، پرده های توری دارای یک سری آهنربا می باشند؛ هیچ گونه وزش بادی نمی تواند این آهنربا ها را از یکدیگر جدا کند و باعث باز شدن پرده شود.

ویژگی های پرده توری آهنربایی و نوع آن ها
ویژگی های پرده توری آهنربایی. چند مدل از رنگ های پرده های توری مغناطیسی

هنگام خرید به کدام ویژگی های پرده توری آهنربایی (پرده توری مغناطیسی) دقت کنیم؟

 

تا به این جای کار به طور کامل با کارکرد ها و ویژگی های پرده توری آهنربایی آشنا شدید؛ حال سوال بسیاری از مشتریان این است که در هنگام خرید، به کدام ویژگی ها دقت کنند. به طور کلی پرده های توری مگنتیک دارای یک سری نکات بسیار ریز و مهم هستند که در هنگام خرید باید مورد توجه قرار گیرند؛ در غیر این صورت در هنگام نصب و یا با گذشت زمان، با مشکل رو به رو می شوید.

اولین نکته ای که در هنگام خرید پرده توری باید مورد توجه قرار گیرد، اندازه محل نصب و سایز پرده می باشد. به طور کلی پرده های توری آهنربایی در سایز های مختلفی به فروش می روند. این دسته از پرده ها همان طور که گفتیم، معمولا در قسمت بالکن و چارچوب ها نصب می شوند؛ بنابراین بسیار مهم است که قبل از خرید، محل نصب پرده را در منزل خود انداره گیری کنید و بعد اقدام به خرید کنید.

بعد از اندازه گیری چارچوب و محل نصب، باید پرده را با سایز مدنظر خریداری کنید. دیگر نکته ای که در بین ویژگی های پرده توری آهنربایی باید مورد توجه قرار گیرد، جنس تور می باشد. معمولا تور هایی که برای این نوع پرده های آهنربایی مورد استفاده قرار می گیرند، در جنس های مختلفی ارائه داده می شوند؛ جنس تور نه باید خیلی ضخیم باشد و نه باید خیلی نازک باشد.

پرده های توری آهنربایی یا توری مغناطیسی  که بسیار ضخیم هستند، عبور از آن ها هم سخت می باشد؛ همچنین پرده های آهنربایی که دارای تور های نازک می باشند، با گذشت زمان با پارگی تور مواجه می شوند.

 

سخن نهایی درباره ویژگی های پرده توری آهنربایی یا توری مغناطیسی

 

اگر شما هم می خواهید در فصل بهار و تابستان در کنار لذت از هوای تازه، از شر حشرات هم در امان باشید، ما به شما استفاده از پرده های توری آهنربایی را پیشنهاد می کنیم. در این مقاله به تمامی ویژگی های پرده توری آهنربایی پرداختیم؛ امیدواریم این مقاله به شما در خریدتان کمک کرده باشد.

4/5 - (3 امتیاز)