راهنمای نصب پرده پلاستیکی مگنتیک + آموزش کامل نصب پرده

[rank_math_breadcrumb]
نصب پرده پلاستیکی مگنتیک درپلاست

در حال حاضر با وضعیتی مواجه هستیم که صرفه جویی در مصرف انرژی یکی از مهمترین مواردی است که می بایست آن را مدنظر قرار دهیم. در همین راستا می توان از درب پلاستیکی آهنربایی استفاده نمود که آن را به نام درب و پرده نایلونی مغناطیسی هم می شناسند. با توجه به اینکه نصب پرده پلاستیکی مگنتیک دارای راه و روش های خاصی است بر آن شدیم تا در این مطلب مفصلا به آن بپردازیم. پس در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد اندازه گیری و نصب پرده های پلاستیکی مگنتیک درپلاست صحبت کنیم.

نصب پرده پلاستیکی مگنتیک درپلاست

نخستین گام برای نصب پرده پلاستیکی مگنتیک: اندازه گیری

برای این که بتوان نسبت به نصب پرده پلاستیکی مگنتیک اقدام نمود در گام اول می بایست اندازه گیری های لازم را انجام دهیم. این اندازه گیری نیز به این صورت انجام می شود که شما می بایست در گام نخست عرض دربی را که قصد دارید نسبت به نصب پرده پلاستیکی مگنتیک بر روی آن اقدام کنید اندازه گیری کنید. این درب می تواند هر نوع دربی را در بر بگیرد از درب تراس منازل گرفته تا درب های ورودی منزل و در عین حال درب های فروشگاه های مختلف همه و همه می توانند برای استفاده از پرده های پلاستیکی مگنتیک مورد استفاده قرار بگیرند. پس از این که این اندازه گیری انجام شد از میان انواع پرده های موجود شما می بایست مدلی را که در نظر دارید انتخاب نموده و سپس آن را متناسب با سایز اندازه گیری شده سفارش دهید.

مزیت های درب و پرده نایلونی مغناطیسی چیست؟

قطعا وقتی وسیله ای را برای خانه یا محل کار خود انتخاب می کنیم از مزیت ها و حسن های آن برای محل مورد نظر مطلع هستیم و این کار را با علم به این اطلاع انجام می دهیم. در مورد درب پلاستیکی آهنربایی هم قضیه به همین صورت است. یکی از مهمترین مزیت هایی که این درب ها دارند این است که این توانایی را دارند که مانند پرده توری مغناطیسی بر روی هر گونه دربی به نصب برسند. فرقی نمی کند درب مورد نظر کشویی باشد یا اصلا درب حیاط باشد یا درب بالکن و حتی درب های ورودی گلخانه یا یک مجتمع اداری یا تجاری. هر کجا که احساس می کنید به چنین درب هایی برای صرفه جویی در مصرف انرژی یا عدم ورود و خروج سرما و یا گرما و سایر مواردی از این دست احتیاج دارید می توانید عرض درب در محل مورد نظر را اندازه گیری کرده و پس از سفارش و تهیه ی آن نسبت به نصب پرده پلاستیکی مگنتیک اقدام نمایید. علاوه بر این مزیت مهم دیگر این گونه درب های این است که از نظر نصب خیلی راحت و بدون دردسر انجام می شوند و دیگر مشکلاتی نظیر سوراخ کردن و استفاده از دریل و چنین مواردی را در بر نخواهند داشت. همچنین رفت و آمد از این پرده ها خیلی آسان و حتی بدون دخالت دست انجام می گیرد.

چگونه بهترین در های پلاستیکی مغناطیسی را انتخاب کنیم؟

یکی از سوال هایی که همیشه برای افراد پیش می آید این است که اصلا از کجا این درب های پلاستیکی را تهیه کنیم؟ چرا که برخی انواع فسک و تقلبی آنها هم وجود دارند که تنها به هدر دادن پول است و کارایی آنچنانی ندارند. پس از اینکه شما اندازه گیری های لازم را انجام دادید می توانید با استفاده از راهنما و مشاوره خرید درپلاست به راحتی این پرده ها را خریداری نموده و در نهایت هم برای نصب پرده پلاستیکی مگنتیک اقدام کنید. معمولا این پرده ها در سایزهایی به تولید می رسند که استاندارد بوده و تقریبا در همه ی خانه ها و یا به طور کلی مکان ها قابل استفاده است. اما در صورتی که دربی که شما می خواهید از این پرده ها برای آن بهره ببرید از نظر ابعادی استاندارد نیست می توانید به صورت سفارشی با ابعاد دلخواه خود پرده ی مورد نظر را سفارش داده و سپس درب منزل دریافت کنید.

مرحله های نصب پرده پلاستیکی مگنتیک به چه صورت است؟

حال که چارچوب دری مورد نظر را اندازه گیری کردید  و پرده ی مگنتیکی که به آن نیاز دارید را سفارش داده و درب منزل تحویل گرفتید نوبت به نصب پرده پلاستیکی مگنتیک می رسد. وقتی پرده ی مورد نظر را دریافت کردید بهتر است ابتدا و در گام نخست پرده را کاملا بر روی زمین پهن نمایید. سپس مگنت هایی را که در پکیج مورد نظر قرار دارد بیرون آورده و در محل هایی که مخصوص قرار گرفتن آنها است قرار داده و فیکس کنید. حال این مگنت ها را به صورت جفتی به همدیگر متصل کنید و از یکدست بودن و به موازات هم قرار گرفتن آنها اطمینان خاطر حاصل کنید. به این وسیله شما اطمینان خاطر حاصل می کنید که مگنت ها در جای درست خود قرار گرفته اند و در زمان نصب پرده پلاستیکی مگنتیک دیگر با مشکلی نظیر جابجا بودن مگنت ها مواجه نخواهیم بود.

همانطور که میدانید این نوع از پرده ها برای نصب نیازی به پیچ و میخ و سوراخ کردن و سایر دردسرهایی از این قبیل ندارند. بلکه خیلی راحت و به وسیله ی چسب هایی که از نوع دو طرفه هستند می توانند نصب شوند.این چسب های دوطرفه به شدت محکم بوده و کار نصب پرده پلاستیکی مگنتیک را خیلی خیلی راحت می کنند. تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که این چسب های محکم دوطرفه را بر روی محل های درست ان در چارچوب درب مورد نظر بچسبانید.

نصب پرده پلاستیکی مگنتیک درپلاست

نکته هایی در مورد نصب پرده پلاستیکی مگنتیک

برای این که بتوانید به صورت صحیح و بدون ایجاد اشتباه اقدام به نصب پرده پلاستیکی مگنتیک کنید لازم است به نکته هایی که در ادامه آورده می شوند توجه داشته باشید:

  1. در گام نخست محل هایی از چارچوب درب مورد نظر را که قرار است چسب های دو طرفه به آنها متصل شود را به دقت تمیز نموده و در انتها نیز کاملا خشک کنید.
  2. در گام بعدی می بایست محل هایی که قرار است چسب ها در آنجا نصب شوند را با دقت پیدا کنید.ابتدا محل قرارگیری چسب بالایی را که عموما از نوع 5 سانتی متری است پیدا نموده و علامت گذاری کنید. سپس چسب را از پوسته ی پشتی اش جدا نموده و به آرامی در محل علامت گذاری شده بچسبانید. حال به کمک یک وسیله مانند کاردک یا هر وسیله ی مشابه دیگری روی چسب فشار آورید تا هم بهتر بچسبد و هم اگر هوایی پشت آن است تخلیه شود.
  3. هر دو طرف پرده ی مورد نظر را به چسب وصل کنید.
  4. حال محل های قرارگیری چسب در طرفین چارچوب درب را مشخص کنید و محل آن را تمیز کرده و چسب هایی را که عموما از نوع دو سانتی متری هستند به چارچوب درب وصل کنید. این مرحله باید به دقت انجام بگیرد تا مگنت های پرده کاملا روبروی هم بوده و اصطلاحا تا به تا نشوند.

نکته هایی در مورد اندازه گیری ابعاد پرده پلاستیکی مگنتیک

برای این که بتوانید راحت تر نسبت به نصب پرده پلاستیکی مگنتیک اقدام کنید لازم است تا به برخی از نکته های مهم در این زمینه توجه کافی داشته باشید. این نکته ها به شرح زیر هستند:

  1. وقتی قصد دارید برای نصب پرده پلاستیکی مگنتیک اقدام کنید اگر برای درب مورد نظر خود فضای مکفی در هر دو طرف آن وجود دارد بهتر است پرده ای را انتخاب کنید که خیلی از نظر ابعادی فیکس نباشد. بلکه کمی بزرگتر از ابعاد درب باشد. این کار کمک میکند تا پروسه ی نصب بدون بروز مشکل خاصی انجام شده و در عین حال سبب سهولت در انجام کار نیز خواهد شد.
  2. در صورتی که درب مورد نظر دارای چارچوبی از جنس فلز و یا چوب است می بایست به صورت زیر عمل کنید:

عرض پرده ی توری حشرات برابر با ابعادی است که به صورت پشت به پشت از چارچوب مورد نظر اندازه گیری می شود

ارتفاع پرده نیز از قسمتی تحتانی کتیبه ی موجود در قسمت فوقانی چارچوب  اندازه گرفته می شود و تا یک سانتی متر مانده به اتمام چارچوب ادامه می یابد. درب هایی با چنین چارچوب هایی شامل درب های ضد سرقت، درب هایی که برای ورودی اتاق ها استفاده میشوند و یا درب هایی که چهارچوب فلزی دارند از انواع سفارشی محسوب شده و شما می توانید به کمپانی های مورد نظر پرده با سایز دلخواه خود را سفارش دهید. دقت کنید که برای اندازه گیری ارتفاع برای نصب پرده پلاستیکی مگنتیک می بایست حتما یک فاصله ی دو سانتی متری از زمین را برای آن در اندازه گیری لحاظ کنید.

نتیجه گیری

یکی از روش هایی که شما می توانید به وسیله ی آن اقدام به صرفه جویی در انرژی کنید استفاده از پرده های مگنتیک پلاستیکی است. این پرده ها به وسیله ی آهنربا به هم متصل شده و عبور و مرور از آنها بسیار ساده است. در این مطلب به ذکر نکته هایی در مورد نصب پرده پلاستیکی مگنتیک و اندازه گیری آنها پرداختیم و در نهایت نیز در مورد چگونگی نصب پرده پلاستیکی مگنتیک صحبت کردیم که امیدواریم مطالب ذکر شده مورد استفاده ی شما قرار بگیرد. برای اطلاعات بیشتر می توانید به این لینک مراجعه کنید.

3.6/5 - (5 امتیاز)