راهنما و مشاوره قبل از خرید پرده صنعتی مغناطیسی ✔️

[rank_math_breadcrumb]
پرده صنعتی مغناطیسی و انواع آن

حتما شما هم هنگام ورود به برخی مراکز تجاری یا اداری یا فروشگاه ها و رستوران ها و غیره دیده اید که پرده هایی نصب شده اند که به کمک آهنربا به یکدیگر متصل میشوند و هیچ احتیاجی به باز و بسته شدن با دست ندارند. این دربی ها همان پرده صنعتی مغناطیسی هستند. معمولا از این پرده های مغناطیسی برای کنترل دمای محیط و حفاظت از آن در برابر عامل های مختلف نظیر گرد و خاک، سرما و حتی ورود حشره های مزاحم بهره گرفته می شود. این پرده های مگنتیک در انواع طلقی به تولید می رسند و می توانند محافظ خوبی برای مکان مورد نظر در برابر سرما و گرد و خاک باشند. پرده صنعتی مغناطیسی انواعی از این پرده ها هم هستند که به صورت توری مغناطیسی بوده و می توانند در منازل مورد استفاده قرار بگیرند تا از ورود حشره های مزاحم جلوگیری شود. در ادامه با ما باشید تا در مورد این نوع پرده ها که با نام های درب صنعتی آهنربایی و پرده صنعتی مگنتیک نیز شناخته می شوند اطلاعاتی به دست آورید پس بهتر است که قبل از خرید پرده صنعتی مغناطیسی مقاله در پلاست را مطالعه کنید.

پرده صنعتی مغناطیسی چیست؟

احتمالا شما هم با پرده هایی مواجه شده اید که بلافاصله وقتی از آنها عبور می کنید بدون هیچ گونه دخالت دستی پشت سر شما بسته می شوند و دیگری نیازی نیست برای بستن آنها به عقب برگردید. این پرده ها همان پرده صنعتی مغناطیسی هستند که آنها را با نام های درب صنعتی آهنربایی و پرده صنعتی مگنتیک هم می شناسند. این درب ها به وسیله ی مگنت ها یا همان آهنرباهایی که در دور تا دور آنها قرار گرفته اند به هم متصل می شوند و هنگامی که فرد می خواهد از آنها عبور کند خیلی راحت و بدون هیچ اذیتی می تواند رد شده و پس از گذشتن وی این مگنت ها به علت خاصیت مغناطیسی که دارند یکدیگر را جذب کرده و در نتیجه درب به راحتی بسته می شود و اجازه ی عبور و ورود موارد مزاحم را نخواهد داد. عموما از این درب ها در مکان های پرتردد مانند ورودی های مراکز تجاری یا اداری یا حتی رستوران ها و فروشگاه ها بهره می برند تا از ورود گرد و خاک جلوگیری کرده و در عین حال هم دمای محیط مورد نظر را حفظ می کنند.

خرید پرده صنعتی مغناطیسی

پرده های مغناطیسی از نظر جنس پرده ها دارای چه انواعی هستند؟

پرده صنعتی مغناطیسی به طور کلی در دو جنس مختلف به تولید می رسد که به شرح زیر است:

نوع نخست این پرده صنعتی مگنتیک توری است که از جنس الیاف شیشه یا همان فایبرگلاس تهیه می شود. این نوع از درب های مغناطیسی به خوبی می توانند جریان هوا را کنترل کنند و هوای مطبوع بیرون را به داخل بفرستند. در عین حال هم از ورود جانداران مزاحم جلوگیری می کنند. یکی دیگر از انواع این پرده ها نوع طلقی آنها هستند. در این نوع امکان رد و بدل شدن هوا وجود نداشته بلکه بیشتر برای حفظ دمای محیط مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین این نوع پرده ها کمک می کنند تا گرد و خاک و یا حتی ویروس ها به محیط مورد نظر وارد نشوند. کارایی دیگر این پرده صنعتی مغناطیسی هم این است که می تواند به خوبی سبب صرفه جویی در انرژی شود. این نوع پرده های مغناطیسی که از جنس طلق هستند می توانند برای سردخانه ها، فروشگاه ها، اداره جات، گلخانه ها، رستوران ها، گرم خانه ها و سایر محل هایی از این دست مورد استفاده قرار گرفته و مانع ورود گرد و خاک و ویروس ها و نیز کنترل دمای محیط مورد نظر شوند.

کاربرد درب های آهنربایی صنعتی در دوران کرونا

همانطور که در قسمت قبلی گفتیم یکی از انواع پرده صنعتی مغناطیسی نوع طلقی آن است. این نوع از پرده ها امکان رد و بدل کردن هوا را نداشته و به همین علت هم در این دوران پاندمی کرونا می تواند به شدت مفید واقع شوند. اما چگونه؟ یکی از کاربردهای این درب های آهنربایی طلقی حفظ کردن دمای محیط مورد نظر و عدم اجازه ی ورود هوای بیرون به داخل محیط است. به کمک این کارایی از این پرده ها در تونل هایی بهره گرفته می شود که برای ضدعفونی ویروس کووید نوزده یا همان کرونا مورد استفاده قرار می گیرند. با توجه به این که نیازی به استفاده از دستهایمان برای باز و بسته کردن این درب ها نیست پس بهداشت و پروتکل های بهداشتی به خوبی رعایت می شود و فرد دیگر دغدغه مبتلا شدن به این ویروس منحوس را ندارد. علاوه بر این در محل هایی که بیماران کرونایی در آنجا نگهداری میشوند پیشگیری از سرایت این ویروس به محیط بیرون از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار است. علاوه بر این ویروس باید در همان محیط باقی مانده و به بیرون از آن گسترش پیدا نکند. این امر می تواند به کمک این پرده صنعتی مغناطیسی محقق شده و در مکان هایی که بیماران در آنجا به صورت قرنطینه شده حضور دارند مورد استفاده قرار گیرد و نوع دیگر آنها پرده پلاستیکی آهنربایی هستند.

انواع پرده صنعتی مغناطیسی

ویژگی های درب های صنعتی آهنربایی

درب های آهنربایی دارای مشخصه های گوناگونی هستند که یکی از آنها که بین همه ی انواع این درب ها یا پرده های مغناطیسی مشترک است این است که در ساخت آنها برای اتصال دو قسمت درب به هم از مگنت ها یا همان آهنرباها استفاده شده است. در مکان های صنعتی به کمک این مشخصه دیگر احتیاجی نیست تا افراد با دست به باز و بسته کردن این درب ها اقدام کنند و لذا کار بسیار راحت تر می شود. از این پرده صنعتی مغناطیسی حتی می توان در مراکز تجاری و نیز اداری هم بهره مند شد و در ورودی های آنها این پرده ها را نصب نمود. تا هم از ورود سرما به داخل جلوگیری شده و هم گرد و خاک به داخل محل مورد نظر راه پیدا نکند. پرده های مغناطیسی که از نوع طلقی هستند کاملا شفاف هستند و فضای بیرون و یا داخل با وضوح مناسبی قابل دیده شدن است. از نظر طول عمر نیز این پرده صنعتی مغناطیسی بسیار با دوام هستند و شما می توانید سالیان سال بدون بروز هیچ گونه مشکلی از آنها استفاده کنید. حتی این امکان هم وجود دارد که این پرده ها را از محلی که در آنها نصب شده اند خیلی راحت جدا کنید و آنها را به مکان های دیگری که به آن احتیاج دارید منتقل کرده و مورد استفاده قرار دهید. هنگا خرید این پرده صنعتی مغناطیسی دقت کنید حتما نوع اصلی آن را از مراکز دارای اعتبار و مطمئن تهیه کنید. چرا که انواع فیک یا تقلبی آنها به هیچ عنوان کارایی لازم را نداشته و پس از مدت زمان کوتاهی خیلی زود خراب میشوند و تنها اتلاف هزینه هستند.

سایر مشخصه های پرده صنعتی مغناطیسی

در قسمت پیشین در مورد برخی ویژگی های پرده صنعتی مغناطیسی به صحبت پرداختیم. در این قسمت به برخی دیگر از این مشخصه ها خواهیم پرداخت. پرده صنعتی مغناطیسی می تواند در هر سایز و اندازه ای که شما به آن احتیاج داشته باشید به تولید رسیده و در اختیار شما قرار بگیرد. لذا شما می توانید آنها را برای هر دربی و با هر سایزی مورد استفاده قرار دهید. تنها لازم است محل مورد نظر برای نصب را به دقت و براساس آنچه که به شما توضیح داده می شود اندازه گیری کنید و سپس پرده ی خود را با همان ابعاد تحویل بگیرید.

برای نصب این پرده صنعتی مغناطیسی هیچ محدودیتی وجود نداشته و این درب های آهنربایی می توانند بر روی هر نوع جنس دربی به راحتی و بدون وجود هیچ دردسری نصب شوند. حتی ضخامت این پرده ها هم کاملا قابل تغییر است و بسته به نیاز شما و محیطی که پرده قرار است در آن مورد استفاده قرار بگیرد می توان آن را با ضخامت های مختلفی تولید و عرضه کرد. پس یکی از مهمترین ویژگی هایی که این پرده ها دارند این است که می توانند از همه نظر به صورت سفارشی به تولید رسیده و در اختیار خریداران قرار بگیرند. در حالت کلی این پرده ها از ماده ی اولیه ی پی وی سی بیست و پنج صدمی (PVC 0.25) تهیه می شوند. ولی در صورت لزوم می توان آنها را با پی وی سی پنج دهم (PVC 0.5) هم تولید نمود که بسیار ضخیم تر بوده و می توان برای جلوگیری از هدر رفت انرژی در کلیه ی فصل های سال مورد استفاده قرار داد. هنگام خرید به جنس مگنت های مورد استفاده در این درب ها توجه ویژه ای داشته باشید چرا که یکی از مهمترین قطعه های این توری ها همان مگنت آن هستند.

بهترین پرده صنعتی مغناطیسی

مزیت های درب های صنعتی مغناطیسی چیست؟

برای این که بتوانیم خود را مجاب به خرید هر وسیله ای از وسیله ی خانه گرفته تا وسیله های بزرگتر کنیم لازم است تا ابتدا در مورد مزیت های آن وسیله تحقیق کنیم. سپس در صورتی که این مزیت ها قادر بودند ما را به خرید وسیله ی مورد نظر سوق دهند آن را خریداری نماییم. خرید درب های مغناطیسی که در مقیاس صنعتی هم به کار می روند از چنین قاعده ای مستثنی نیستند. حال در این قسمت می خواهیم به برخی از مزیت های این پرده های مگنتیک بپردازیم تا شما را برای خرید آنها ترغیب کنیم و شما ببینید که خرید این پرده ها هم مزیت های خاص خود را دارا است.این مزیت ها به شرح زیر هستند:

  1. برای باز و بسته شدن چنین درب هایی که می خواهد نوع توری آن باشد یا نوع طلقی هیچ احتیاجی به استفاده از دست ها نیست. این مزیت در دوران همه گیری کرونا می تواند به عنوان یک عامل مهم تلقی گردد و از انتشار ویروس تا حدی بکاهد و همینطور توری ضد حشرات هستند.
  2. برای نصب این پرده های مغناطیسی شما احتیاج به نصاب ندارید و متحمل بدقولی های آنها نخواهید شد. خیلی راحت و بدون دردسر با توجه به راهنمای نصبی که در بسته بندی درب آهنربایی وجود دارد می توانید برای نصب آن اقدام کنید. با توجه به این که نصب این پرده ها به وسیله ی چسب به درگاه در صورت می پذیرد در صورتی که در نصب آن مرتکب اشتباه شوید هیچ مشکلی به وجود نیامده و می توانید آن را جدا کرده و مجددا نصب کنید.

سایر مزیت هایی که با استفاده از این درب ها نصیب ما می شود کدام هستند؟

در قسمت قبلی راجع به برخی از مزیت های درب های مغناطیسی که در قیاس صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند صحبت کردیم. بقیه ی این مزیت ها به شرح زیر هستند:

  1. این درب های از نظر انعطاف پذیری بسیار فوق العاده عمل می کنند و در جاهای پر رفت و آمد مانند مرکزهای تجاری یا اداری و سایر مکان هایی از این دست می توانند انتخاب بسیار خوبی به شمار بیایند.
  2. در طراحی این پرده های مغناطیسی برای جلوگیری از حرکت پرده ها در روبرو شدن با جریان های باد شدید از وزنه هایی استفاده شده است.لذا دیگر نیازی نیست نگران وزش های باد شدید و کنده شدن و یا باز شدن پرده ی مورد نظر باشید.
  3. در ساخت و تولید انبوه این درب های مغناطیسی چه در مقیاس خانگی و چه برای استفاده های صنعتی از مواد اولیه ی بسیار مرغوب و باکیفیت استفاده شده است. همین امر سبب می شود تا محصول مورد نظر به خوبی در برابر عامل خارجی نظیر درجه ی حرارت بالا و یا آب و رسیدن رطوبت و سایر مواردی از این دست بسیار مقاوم عمل کرده و سبب جلب رضایت مشتری ها شوند. حتی اطمینان شرکت های سازنده از کیفیت محصول مورد نظر به قدری بالا است که برای آنها گارانتی تعویض نیز در نظر گرفته اند.

 

نتیجه گیری

معمولا در فصل های سرد سال حفظ دمای محیط در مکان های صنعتی، اداری، تجاری و غیره از اهمیت بالایی برخوردار است و این که گرما در داخل محیط باقی بماند امری مهم تلقی می شود. در فصول گرم هم عدم ورود گرما و حفظ سرما در محیط بسیار مهم بوده و برای جلوگیری از هدر رفتن انرژی کمک شایانی می کند. برای این کار می توان از پرده صنعتی مغناطیسی  بهره گرفت و ضمن کنترل و حفظ دمای محیط از اتلاف انرژی هم جلوگیری کرد, امیدواریم از مقاله در پلاست لذت برده باشید.

5/5 - (1 امتیاز)